Schottky Rectifier, 60 V, 3 A, Single, DO-220AA, 2 Pins, 780 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS3P6-M3/84A
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SS3P6-M3/84A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 60 V, 3 A, Single, DO-220AA, 2 Pins, 780 mV
| Mounting | SMD |
| Case | SMP |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 780mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Quantity in package | 3000 |
| Max operating temperature | 150°C |