Diode: Schottky rectifying; thinSMA; SMD; 100V; 5A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS510ALH
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SS510ALH
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; thinSMA; SMD; 100V; 5A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 110A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |