Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SS54F
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: SS54F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 2µA |