Transistor: PNP; bipolar; 25V; 1.5A; 300mW; SOT23
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
SS8550-L
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SS8550-L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 25V; 1.5A; 300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 1.5A |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 25V |
| Current gain | 120...200 |