Sensor: pressure; Range: 0÷100 mbar; gage; Output conf: analogue
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSCMRRV100MGAA5
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: SSCMRRV100MGAA5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: pressure; Range: 0÷100 mbar; gage; Output conf: analogue
| Mounting | SMT |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC, 5V DC, 5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Series | TruStability |
| Pressure measuring range | 0...0.1bar |
| Output configuration | analogue |
| Type of sensor | pressure |
| Sensors features | silicone gel coating |
| Operation mode | gage |