Sensor: liquid level; max.120°C; Output conf: SPST-NO; lead 1m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSF22X100-18N
Tootja: SENSATA/CYNERGY3
Tootja tootekood: SSF22X100-18N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: liquid level; max.120°C; Output conf: SPST-NO; lead 1m
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Body material | stainless steel |
| Max. operating voltage | 300V AC, 300V DC |
| Output configuration | SPST-NO |
| Type of sensor | liquid level |
| Switching capacity | 50VA |
| Sensors features | sensor for vertical mounting |