Relay: solid state; 12A; 24÷280VAC; 4÷32VDC; Variant: 1-phase; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSM1A112BDR
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: SSM1A112BDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; 12A; 24÷280VAC; 4÷32VDC; Variant: 1-phase; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 12A |
| IP rating | IP20 |
| Width | 18mm |
| Switched voltage | 4...32V DC, 24...280V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |