Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 45A; 48÷660VAC; DIN; 45mm; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSM1A445BD
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: SSM1A445BD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 45A; 48÷660VAC; DIN; 45mm; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 45A |
| IP rating | IP20 |
| Width | 45mm |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |