Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 6A; 48÷600VAC; 1-phase,double
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSM2A36BDR
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: SSM2A36BDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 6A; 48÷600VAC; 1-phase,double
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| IP rating | IP20 |
| Width | 18mm |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase, double |
| Type of relay | solid state |