Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 50A; 48÷530VAC; 3-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSP3A250P7T
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: SSP3A250P7T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 50A; 48÷530VAC; 3-phase
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 101.3x79.7x35.4mm |
| Switched voltage | 48...530V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |