Relay: solid state; 15A; Uswitch: 48÷600VAC; 3-phase; -40÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSR270H-15600AS
Tootja: ELCO SRL
Tootja tootekood: SSR270H-15600AS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; 15A; Uswitch: 48÷600VAC; 3-phase; -40÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 15A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 2-phase control |