Relay: solid state; Ucntrl: 10÷32VDC; 50A; 24÷660VAC; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SSR29-50660AS
Tootja: ELCO SRL
Tootja tootekood: SSR29-50660AS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 10÷32VDC; 50A; 24÷660VAC; -30÷80°C
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Switched voltage | 24...660V AC |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 2-channels |
| Type of relay | solid state |