Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP100N10F7
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP100N10F7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | STripFET™ F7 |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 70A |
| Pulsed drain current | 320A |
| Power dissipation | 150W |
| On-state resistance | 8mΩ |
| Gate charge | 61nC |