Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP11N65M2
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP11N65M2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 4.4A |
| Pulsed drain current | 28A |
| Power dissipation | 85W |
| On-state resistance | 680mΩ |
| Gate charge | 12.5nC |