Driver; LED driver; 5÷100mA; 1.3÷20V; Channels: 16; Uin: 3÷5.5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP16CP05MTR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP16CP05MTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; LED driver; 5÷100mA; 1.3÷20V; Channels: 16; Uin: 3÷5.5V
| Output current | 5...100mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | shift register |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 16 |
| Frequency | 30MHz |
| Output voltage | 1.3...20V |
| Input voltage | 3...5.5V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |