LED Driver, 16 Outputs, Constant Current, 3 V to 5.5 V in, 30 MHz switch, 20 V/90 mA out, TSSOP-24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP16CPC26XTR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP16CPC26XTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, 16 Outputs, Constant Current, 3 V to 5.5 V in, 30 MHz switch, 20 V/90 mA out, TSSOP-24
| Output current | 5...90mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 16 |
| Frequency | 30MHz |
| Output voltage | 1.3...20V |
| Input voltage | 3...5.5V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |
| Max operating temperature | 150°C |