Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP5NK52ZD
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP5NK52ZD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SuperMesh™ |
| Drain current | 2.7A |
| Power dissipation | 70W |
| On-state resistance | 1.5Ω |