Schottky Rectifier, 150 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-220FPAB, 3 Pins, 1 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS10150CFP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS10150CFP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 150 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-220FPAB, 3 Pins, 1 V
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. load current | 10A |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky rectifying |