Schottky Rectifier, 100 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-262, 3 Pins, 850 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS10H100CG-TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS10H100CG-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 100 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-262, 3 Pins, 850 mV
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 10A |
| Max. forward impulse current | 180A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |