Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS10L25D
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS10L25D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 25V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 460mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Heatsink thickness | 1.23...1.32mm |