Schottky Rectifier, 150 V, 1 A, Single, DO-41 (DO-204AL), 2 Pins, 670 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS1150
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS1150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 150 V, 1 A, Single, DO-41 (DO-204AL), 2 Pins, 670 mV
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 75A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 820mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |