Module: diode; double independent; 45V; If: 2x60A; ISOTOP; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS12045TV
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS12045TV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 45V; If: 2x60A; ISOTOP; screw
| Case | ISOTOP |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. load current | 120A |
| Features of semiconductor devices | Schottky |
| Max. forward impulse current | 900A |
| Max. forward voltage | 670mV |