Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS1L40ZFY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS1L40ZFY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |