Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS1L60MF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS1L60MF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. load current | 2A |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 750mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |