Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS20150CG-TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS20150CG-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | double, common cathode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. load current | 20A |
| Max. forward impulse current | 180A |
| Max. forward voltage | 920mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |