Schottky Rectifier, 25 V, 20 A, Dual Common Cathode, TO-263 (D2PAK), 3 Pins, 560 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS20L25CG
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS20L25CG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 25 V, 20 A, Dual Common Cathode, TO-263 (D2PAK), 3 Pins, 560 mV
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 25V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 560mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 250mA |
| Max operating temperature | 150°C |