Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS20L45CFP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS20L45CFP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. load current | 20A |
| Max. forward impulse current | 180A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |