Tootekood: STPS2H100AY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS2H100AY
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Application
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 2A; Ufmax: 0.65V; SMA
Mounting SMD
Case SMA
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. forward impulse current 75A
Load current 2A
Max. forward voltage 650mV