Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS30150CFP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS30150CFP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 8mA |