Schottky Rectifier, 45 V, 30 A, Dual Common Cathode, TO-247, 3 Pins, 740 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS30L45CW
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS30L45CW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 45 V, 30 A, Dual Common Cathode, TO-247, 3 Pins, 740 mV
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 740mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Max operating temperature | 150°C |