Diode: Schottky rectifying; THT; 80V; 2x15A; TO220AB; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS30M80CT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS30M80CT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 80V; 2x15A; TO220AB; Package: tube
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 490mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Heatsink thickness | 1.23...1.32mm |