Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS3150RL
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS3150RL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 820mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |