Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS360AF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS360AF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD128 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 65A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 610mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |