Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPS4045CWY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPS4045CWY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. load current | 60A |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 940mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 40mA |