Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STPST5H100AF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPST5H100AF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 75A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 680mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |