Transistor: N-MOSFET; unipolar
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STQ1NK60ZR-AP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STQ1NK60ZR-AP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar
| Mounting | THT |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 300mA |
| Power dissipation | 3W |
| On-state resistance | 15Ω |
| Gate charge | 4.9nC |