Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 7.5 W, 15 V, 500 mA, Adjustable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STR05S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: STR05S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 7.5 W, 15 V, 500 mA, Adjustable
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Efficiency | 95...97% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |