Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 1.65 W, 3.3 V, 500 mA, Adjustable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STR05S3V3
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: STR05S3V3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 1.65 W, 3.3 V, 500 mA, Adjustable
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Efficiency | 81...91% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |