Safety switch: magnetic; Series: STR1; Contacts: NO x2; IP67; 50mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STR1-SAMF0AC5
Tootja: SICK
Tootja tootekood: STR1-SAMF0AC5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety switch: magnetic; Series: STR1; Contacts: NO x2; IP67; 50mA
| Supply voltage | 24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 5 |
| Body material | VISTAL |
| Body dimensions | 40x18x26mm |
| Kit contents | sensor |
| Range | 0...14mm |
| Contacts configuration | NO x2 |
| Type of safety switch | magnetic |