Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 1.5 W, 1.5 V, 1 A, Fixed, Adjustable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STS1005S1V5
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: STS1005S1V5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 1.5 W, 1.5 V, 1 A, Fixed, Adjustable
| Output current | 1A |
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 1.5V DC |
| Input voltage | 3...5.5V DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 1.2MHz |