Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 1.2 W, 1.2 V, 1 A, Fixed, Adjustable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STS1024S1V2
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: STS1024S1V2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 1.2 W, 1.2 V, 1 A, Fixed, Adjustable
| Output current | 1A |
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 1.2V DC |
| Efficiency | 72...87% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 410kHz |