Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH1002CT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH1002CT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 16A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 40µA |
| Heatsink thickness | 1.23...1.32mm |