Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH100W04CW
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH100W04CW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | double, common cathode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 50A |
| Max. forward voltage | 980mV |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |