Module: diode; double independent; 400V; If: 2x60A; ISOTOP; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH120R04TV1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH120R04TV1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 400V; If: 2x60A; ISOTOP; screw
| Case | ISOTOP |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 120A |
| Max. forward impulse current | 700A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Reverse recovery time | 31ns |