Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH12R06FP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH12R06FP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220FPAC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 12A |
| Reverse recovery time | 45ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 0.6mA |