Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH15R06D
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH15R06D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 15A |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 60µA |