Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH16R04CG-TR-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH16R04CG-TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 8A |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 16A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |