Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
STTH1R02
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH1R02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Reverse recovery time | 15ns |
| Type of diode | rectifying |