Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 1.5 A, Single, 1 V, 30 ns, 60 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
STTH1R02QRL
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH1R02QRL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 1.5 A, Single, 1 V, 30 ns, 60 A
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Kind of package | reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 20µA |