Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH1R04A
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH1R04A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Reverse recovery time | 14ns |
| Type of diode | rectifying |